Język ukraiński - podstawy

5  1    12 フィッシュ    Julenka
mp3をダウンロードする 印刷 遊びます 自分をチェック
 
質問 答え
Добрий ранок!
学び始める
Dzień dobry! (rano)
Добрий день!
学び始める
Dzień dobry! (po południu)
Добрий вечір!
学び始める
Dobry wieczór!
Привіт!
学び始める
Cześć! (powitanie)
Бувай!
学び始める
Pa! / Cześć (pożegnanie)
На добраніч!
学び始める
Dobranoc!
До побачення!
学び始める
Do widzenia!
Прошу!
学び始める
Proszę! (podając coś)
Будь ласка,...
学び始める
Proszę... (prosząc o coś)
Дякую!
学び始める
Dziękuję!
Перепрошую
学び始める
Przepraszam (np. zaczepiając osobę nieznajomą)
Нічого страшного.
学び始める
Nic nie szkodzi. (odpowiedź na czyjeś przeprosiny)

Nauka ukraińskiego? Tak, bo Ukraińców w Polsce jest coraz więcej!

Przeciętny Polak rzadko zdaje sobie sprawę, że w Polsce przebywa już ponad dwa miliony Ukraińców, a drugie tyle zamierza szukać w Polsce pracy, czasowej lub umożliwiającej osiedlenie się na stałe. Język ukraiński dla Polaków nie jest łatwy. Dotąd Polacy także bardzo rzadko i raczej niechętnie podejmowali się nauki ukraińskiego. Sytuacja powoli ulega zmianie, bo jedni chcą zatrudniać Ukraińców, a inni chętnie podejmują współpracę biznesową na Ukrainie. Każdy, dla kogo nauka ukraińskiego jest ważna, skorzysta z pożytkiem z fiszek, przygotowanych specjalnie dla początkujących w tym języku. Fiszki z nauką ukraińskiego opracowane zostały bowiem tak, aby racjonalnie stopniować próg trudności językowej dla Polaków.

Kolekcja przydatnych zwrotów grzecznościowych - skuteczna nauka ukraińskiego z fiszkami

Fiszki wprowadzają kolejne zwroty grzecznościowe od postaw, po kolei i z uwzględnieniem potrzeb codziennej komunikacji. Z fiszkami poznawać i ćwiczyć więc będziemy klasyczny zestaw zwrotów typu: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, dobranoc, nic nie szkodzi i kilka innych klasycznych, codziennych sytuacji językowych. W fiszkach uwzględniono nawet specyfikę kulturową komunikacji grzecznościowej po ukraińsku, w której zwrot bezpośredni do osoby spotkanej na ulicy różni się od podobnej sytuacji z udziałem innych osób, na przykład znanych nam z widzenia wcześniej. Dużo więcej fiszek można znaleźć na naszym profesjonalnie zrobionym kursie: Nauka języka ukraińskiego nigdy nie była prostsza! Dzięki najważniejszym określeniom po ukraińsku, opracowanym specjalnie dla osób, zaczynających przygodę z tym językiem, stanie się on płynny i wskoczy na wyższy poziom.

A może sprawdzone lekcje?

Oto kurs 1000 najważniejszych rzeczowników po ukraińsku, czyli skuteczna nauka ukraińskiego, przygotowany przez naszych najlepszych lingwistów! Są to najważniejsze rzeczowniki, bardzo przydatne w życiu codziennym. Chciałbyś spróbować kursu za darmo? Mamy dla Ciebie język ukraiński. Znajdziesz tam najprzydatniejsze podstawy, słownictwo, zasady gramatyczne i wszystko, czego potrzebujesz do rozpoczęcia przygody z językiem ukraińskim. Jeżeli zależy Ci na szybkiej nauce języka ukraińskiego, doskonale trafiłeś! Zapraszamy.

コメント:

mcps 彼は書きました: 2013-08-21 19:53:54
ok

コメントを投稿するにはログインする必要があります。