Wzory - strona bierna angielski

 0    11 フィッシュ    mashedparsleys
mp3をダウンロードする 印刷 遊びます 自分をチェック
 
質問 język polski 答え język polski
STRONA BIERNA
学び始める
be + 3 kolumna/ed
Present Simple
学び始める
am/is/are + 3 kolumna/ed
Present Continous
学び始める
am/is/are + being + 3 kolumna/ed
Past Simple
学び始める
was/were + 3 kolumna/ed
Past Continous
学び始める
was/were + being + 3 kolumna/ed
Present Perfect
学び始める
has/have + been + 3 kolumna / ed
*Present Perfect Continous
学び始める
has/have + been + being + 3 kolumna/ed
Past Perfect
学び始める
had + been + 3 kolumna/ed
*Past Perfect Continous
学び始める
had + been + being + 3 kolumna/ed
Future Simple
学び始める
will + be + 3 kolumna/ed
Future Continous
学び始める
will + be + being + 3 kolumna/ed

Strona bierna — angielski z Fiszkoteką

Strona bierna, nazywana też passive voice jest bardzo często stosowana w języku angielskim. Nawet jeśli w języku polskim dany czasownik nie brzmi dobrze, po angielsku z pewnością będzie miał swój odpowiednik. Strona bierna jest nie tylko alternatywą do strony czynnej, może także służyć do wyrażania treści, które w języku polskim wyrażamy za pomocą innych konstrukcji. Gramatyka angielska wymaga wielu praktycznych ćwiczeń, dlatego zapraszamy także do innych naszych lekcji: past simple - irregular verbs, słownictwo i gramatyka z New Matura Solutions oraz grammar words.

Strona bierna — konstrukcja

Wiele osób zadaje sobie pytanie: strona bierna- co to takiego i jak się ją tworzy? Otóż angielski — strona bierna to nic strasznego i nie ma czego się bać. Tworzenie strony biernej jest stosunkowo proste. Polega to na zamianie miejscami podmiotu z dopełnieniem. W zdaniu w stronie biernej ważniejszy jest efekt niż sprawca, dlatego jest on na drugim miejscu. Często więc stosuje się konstrukcję: have something done. Przykładowe zdanie w stronie biernej to np: My car has been stolen, czyli mój samochód został ukradziony. W danym momencie ważniejsza jest czynność niż sprawca. Aby poznać tworzenie strony biernej we wszystkich czasach, zachęcamy do przerobienia prezentowanej przez nas lekcji.

Szybka i skuteczna nauka

Fiszki to z pewnością najlepszy sposób na zapamiętywanie i powtarzanie. W lekcji strona bierna możesz uczyć się na wiele sposobów. Każda fiszka zawiera obrazek, który ułatwia szybkie poznawanie i kojarzenie poznanych słówek. Inteligentny System Powtórek umożliwia powracanie do wybranych zagadnień i skuteczne odświeżenie sobie nabytej wiedzy. Do każdej fiszki dołączone są nagrania, podczas których możesz ćwiczyć razem z lektorem. To idealny sposób na naukę szczególnie dla słuchowców. Możesz także ściągać nagrania mp3 i uczyć się gdzie tylko zapragniesz: na spacerze, czy podczas drogi do szkoły. Skorzystaj z lekcji i przekonaj się jak przyjemna jest nauka z Fiszkoteką.

コメントを投稿するにはログインする必要があります。