Budowa i działanie narządu wzroku

5  2    14 フィッシュ    bestfriend
mp3をダウンロードする 印刷 遊びます 自分をチェック
 
質問 język polski 答え język polski
Co nazywamy zmysłem?
学び始める
To zdolność rejestrowania informacji ze środowiska.
Wymień podstawowe zmysły człowieka.
学び始める
-wzrok -słuch -równowaga -smak -węch -dotyk
Czym są i jaką rolę pełnią powieki?
学び始める
To fałdy skóry, które co jakiś czas nasuwają się na oczy. Powieki chronią oczy przed zbyt silnym światłem i uszkodzeniami.
Jaką rolę pełni gruczoł łzowy?
学び始める
Wytwarza łzy, które nawilżają powierzchnię gałki ocznej, usuwają z niej zanieczyszczenia i drobnoustroje.
Z jakich 3 błon jest zbudowana ściana gałki ocznej?
学び始める
z: twardówki, naczyniówki i siatkówki.
Mieszczą się w niej naczynia krwionośne, które zaopatrują gałkę oczną w substancje odżywcze i tlen. Co to takiego?
学び始める
Jest to naczyniówka.
W przedniej części oka naczyniówka przechodzi w ...?
学び始める
W tęczówkę, która ma kształt pierścienia.
Jak nazywa się otwór znajdujący się w centralnej części tęczówki?
学び始める
Źrenica
Wewnętrzna błona gałki ocznej. Uczestniczy w odbiorze bodźców świetlnych. Znajdują się w niej właściwe receptory wzroku: czopki i pręciki.
学び始める
Siatkówka
Jaką rolę pełnią czopki?
学び始める
Rejestrują barwę światła.
Jak nazywa się miejsce najostrzejszego widzenia?
学び始める
Nazywa się ono plamką (dawniej plamką żółtą).
Jaką rolę pełnią pręciki?
学び始める
Są wrażliwe na ruch oraz natężenie światła. Pozwalają an widzenie w słabym oświetleniu.
Jest właściwym narządem wzroku. Jej ściana jest zbudowana z 3 błon.
学び始める
Jest to gałka oczna.
Jest narządem wzroku. Jego główne elementy to gałka oczna i aparat ochronny.
学び始める
Oko

Budowa i działanie narządu wzroku - ćwiczenia

Jeśli szukasz odpowiedzi na hasło "budowa i działanie narządu wzroku - ćwiczenia", to znajdziesz ją w tym kursie. Obfituje on bowiem w wiedzę specjalistyczną, która pomaga zrozumieć, jaka jest budowa oka, oraz jak ono właściwie działa. Wiedza o narządach zmysłów to nie tylko informacje wynikające z obowiązku szkolnego uczenia się biologii, nie zawsze lubianej przez uczniów, to także rozumienie siebie jako człowieka. Warto przecież, choć trochę, rozumieć jak działa nasz organizm. Fiszki do nauki wiedzy biologicznej o budowie i działaniu narządu wzroku wychodzą naprzeciw potrzeb ucznia, który - dzięki ich zasobowi - szybko przyswoi sobie lub uporządkuje, już posiadaną wiedzę o tym, jak funkcjonuje narząd wzroku. Kurs "budowa i działanie narządu wzroku - ćwiczenia" już czeka!

Co zawiera kurs "budowa i działanie narządu wzroku - ćwiczenia"?

W tej lekcji dowiesz się m.in., z czego składa się oko, tj. budowa gałki ocznej oraz budowa oka zewnętrznego (np. po co nam powieki), czym jest zewnętrzna błona gałki ocznej, jaką funkcję pełnią pręciki, a jaką czopki, itp. Wszystkie zagadnienia zostały odpowiednio uszeregowane, aby płynnie przechodzić z tematu na temat. Lewa kolumna fiszek, tradycyjnie dla metody edukacyjnej, którą promują fiszki, stawia uczącemu się konkretny problem, w tym przypadku pytania między innymi o to, do czego służą powieki albo jak działa gruczoł łzowy, czy też czym są czopki w narządzie wzroku. Prawa kolumna objaśnia każde z tych zagadnień jasno, prosto i obrazowo. Dzięki takim metodom pracy edukacyjnej wiedza szkolna przestaje być mechanicznym zbiorem informacji do biernego zapamiętania i staje się dla ucznia prawdziwym oknem na świat, coraz szerszej, wiedzy o świecie. Dzięki aplikacji mobilnej, fiszki możesz zabierać ze sobą wszędzie, zarówno w podróż pociągiem, jak i autobusem, samochodem czy nawet na spacer. Każdy moment jest dobry, żeby skorzystać z naszych fiszek!

Budowa i działanie narządu wzroku - to naprawdę jest ciekawe!

Nauka biologii jest niezwykle fascynująca. Jeżeli spodobał Ci się nasz kurs i chcesz kontynuować naukę z Fiszkoteką, to koniecznie zajrzyj tutaj: biologia - narządy zmysłów, układ kostny - anatomia człowieka, informacje o oku, czeka na Ciebie wiele innych ciekawych lekcji! Po kursie "budowa i działanie narządu wzroku - ćwiczenia" możesz kontynuować zgłębianie wiedzy na temat narządów zmysłów lub zacząć zupełnie nowy temat, wybór należy do Ciebie!

コメントを投稿するにはログインする必要があります。