Makbet - streszczenie lektury

5  2    13 フィッシュ    blablabla
mp3をダウンロードする 印刷 遊びます 自分をチェック
 
質問 język polski 答え język polski
Kto napisał "Makbeta"?
学び始める
William Szekspir. Gatunek literacki: tragedia szekspirowska.
Rodzaj literacki:
学び始める
dramat.
Gatunek literacki:
学び始める
tragedia szekspirowska.
Data powstania utworu:
学び始める
około 1606 roku.
Pierwsze wydanie:
学び始める
w 1623 roku w Pierwszym Folio – zbiorze dzieł Szekspira, opublikowanym już po śmierci artysty.
Epoka:
学び始める
tzw. epoka elżbietańska, czyli przełom renesansu i baroku.
Czas akcji:
学び始める
XI wiek.
Miejsce akcji:
学び始める
Szkocja (pałac Forres, zamek Inverness, zamek Fajf, zamek Dunsinan, wrzosowisko, pieczara czarownic), Anglia (pałac króla Edwarda).
Główni bohaterowie:
学び始める
Makbet, Lady Makbet, Banko, Makduf, Malkolm.
Problematyka:
学び始める
bezwzględna walka o władzę, jej demoralizująca siła.
Geneza:
学び始める
Podstawą do napisania Makbeta były Kroniki Anglii, Szkocji i Irlandii autorstwa Raphaela Holinsheda wydane w 1587 roku.
Motywy literackie:
学び始める
motywy pierwszej zbrodni, winy i kary, małżeństwa, władzy, kobiety fatalnej, samobójstwa
symbole w "Makbecie:
学び始める
krew, pogoda

Streszczenie Makbeta

Jeżeli szukasz streszczenia książki Makbet, to doskonale trafiłeś. Za pomocą fiszek bez najmniejszych problemów opanujesz wszystkie zagadnienia z tej lektury i nie będziesz mieć problemów na żadnym egzaminie. Nasz system nauki umożliwia rekordowo szybkie zapamiętywanie i jest idealny do powtarzania książek i lektur. Kolorowe grafiki, nagrania mp3 i Inteligentny System Powtórek sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego zarówno słuchowcy, jak i wzrokowcy mogą zapamiętywać w indywidualny i spersonalizowany sposób. Przygotowana przez nas lekcja składa się z takich elementów jak: Makbet – streszczenie krótkie, Makbet – streszczenie szczegółowe, a także motywy, czy symbole literackie.

Makbet – krótka historia

Makbet to sztuka napisana przez Williama Szekspira, który jest uważany za największego pisarza angielskiej literatury. Jest to druga najkrótsza sztuka tego autora. Makbet porusza wiele istotnych kwestii, które na przestrzeni wieków nie straciły na ważności. Do najważniejszych zagadnień należą: problem władzy, kwestia ludzkiego losu oraz cierpienia człowieka. Szekspir opisuje człowieka jako indywidualność, pełniącą odpowiednie role w społeczeństwie. Makbet jest więc dziełem wielowarstwowym i porusza wiele aspektów. Utwór jest bogatym źródłem cytatów, wątków i motywów literackich, na podstawie książki powstał także Makbet film.

Nauka z Fiszkoteka

Jeśli zadajesz sobie pytanie: kto zabił Makbeta? To koniecznie musisz skorzystać z naszej lekcji i tam na pewno znajdziesz odpowiedź. W Fiszkotece możesz korzystać z niezliczonej ilości kursów i lekcji przygotowanych przez naszych specjalistów i innych użytkowników. Oprócz tego masz możliwość tworzenia swoich własnych lekcji, na wybrany przez Ciebie temat. Polecamy także inne nasze lekcje: Romeo i Julia, Antygona – streszczenie lektury oraz Król Edyp.

コメントを投稿するにはログインする必要があります。