Zamiana jednostek fizyka

5  1    9 フィッシュ    Mania
mp3をダウンロードする 印刷 遊びます 自分をチェック
 
質問 język polski 答え język polski
m to ... cm3
学び始める
1000000 cm3
1N to ... kN
学び始める
0.001 kN
1N to ... MN
学び始める
0.000001 MN
1 Pa to... HPa
学び始める
0.01
1 HPa to ... MPa
学び始める
1 HPa to 100 Pa 100 Pa to 0.0001 MPa
1dag to ... kg
学び始める
1/100kg = 0.01kg
1g to ... dag
学び始める
0.1 dag
1l to ... dm3
学び始める
1dm3
1m3 to ... dm3
学び始める
1000dm3=1000l bo 1dm3 to 1l

Zamiana jednostek - fizyka to także nauka oparta o podstawy matematyki

Zamiana jednostek nie tylko na matematyce spędza uczniom sen z powiek. Na fizyce również wielokrotnie trzeba się wysilić, żeby w prawidłowy sposób wykonać powierzone zadanie - czy to zamiana jednostek masy czy zamiana jednostek objętości. jak się nauczyć żeby zapamiętać? Często właśnie tak małe błędy, jak nieodpowiednia zamiana jednostek z cm3 na m3 decyduje o wyniku całego testu, dlatego aby uchronić się przed takimi niedociągnięciami skorzystaj z naszej lekcji. Warto porządnie wyćwiczyć zdolność liczenia i przeliczania miar, wag oraz innych jednostek, żeby radzić sobie zarówno z zadaniami, jak i z sytuacjami z życia codziennego. I właśnie na tę potrzebę odpowiadają fiszki do nauki zamian jednostek fizycznych. Uczniowie na początku zwykle mają kłopot z owymi przelicznikami i ich poprawnym określaniem, jednak po pracy z fiszkami prześcigają się w ich stosowaniu. Dzięki fiszkom zamiana jednostek z trudnej i frustrującej przeistacza się w banalną i przyjemną. Bo to, co umiemy, już nas cieszy.

Metry, decymetry, litry - czy przelicznik jednostek naprawdę jest niezbędny?

Zastanów się, czy przez całe życie chcesz iść na łatwiznę, jaką jest przelicznik jednostek wpisywany w Google? Konieczność zamiany jednostek np. z m na cm, albo g na kg może Cię spotkać na każdym kroku, a nie zawsze masz możliwość skorzystać z internetu, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie ‘1 dm ile to cm?’. Przeliczanie i zamiana jednostek jest fundamentalna i każdy powinien umieć poradzić sobie przynajmniej z podstawowymi wartościami. Dlatego, jeśli wciąż nie potrafisz zapamiętać ile dag ma g, to zrób sobie przysługę i skorzystaj z naszej lekcji. W razie gdybyś chciał jeszcze upewnić się co do jednostek, możesz skorzystać z lekcji Jednostki podstawowe układu SI.

O fiszkach słów kilka

Fiszki z zakresu zamiany jednostek fizycznych przygotowane zostały w formie gotowego sprawdzianu, który możesz rozwiązywać wszędzie gdzie chcesz. Lewa kolumna fiszek zawiera wykropkowane miejsca. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo jest ćwiczyć zamiany jednostek w systemie samokształcenia. Przykładowo lewa kolumna fiszek to zapis postaci: ‘1HPa to ... MPa’, prawa kolumna to już prawidłowa odpowiedź, czyli właściwa wartość, którą uczeń może wpisać w wykropkowane miejsce lub powtórzyć z pamięci. W ten sam sposób funkcjonują inne pytania i odpowiedzi umożliwiające prawidłowe nauczenie się zamian jednostek fizycznych. Wystarczy kilka powtórzeń i już cały materiał zostanie Ci w głowie. A w razie, gdybyś znów zapomniał, test możesz wykonywać bez żadnych limitów - ta usługa jest całkowicie darmowa! Jeśli chcesz spróbować nauki innych fizycznych parametrów np. wzorów, to szczerze polecamy lekcję Fizyka - wszystkie wzory. Przyda Ci się na każdej lekcji fizyki. W razie gdybyś nie potrafił jeszcze nazwać wszystkich wielkości fizycznych, możesz też rzucić okiem na krótką lekcję z nauką symboliWielkości fizyczne i ich symbole. Z takim zestawem nie tylko zamiana jednostek, ale też w gruncie rzeczy fizyka (przynajmniej w tej podstawowej wersji) wyda się dużo łatwiejsza i bardziej zrozumiała.

コメント:

Calmor 彼は書きました: 2013-09-08 22:52:53
milion błędów

コメントを投稿するにはログインする必要があります。