Łacińskie liczebniki porządkowe 1-20

 0    20 フィッシュ    lenka1
印刷 遊びます 自分をチェック
 
質問 答え
pierwszy
学び始める
primus
drugi
学び始める
secundus
trzeci
学び始める
tertius
czwarty
学び始める
quartus
piąty
学び始める
quintus
szósty
学び始める
sextus
siódmy
学び始める
septimus
ósmy
学び始める
octavus
dziewiąty
学び始める
nonus
dziesiąty
学び始める
decimus
jedenasty
学び始める
undecimus
dwunasty
学び始める
duodecimus
trzynasty
学び始める
tertius decimus
czternasty
学び始める
quartus decimus
piętnasty
学び始める
quintus decimus
szesnasty
学び始める
sextus decimus
siedemnasty
学び始める
septimus decimus
osiemnasty
学び始める
duodevicesimus
dziewiętnasty
学び始める
undevicesimus
dwudziesty
学び始める
vicesimus

Nauka język łacińskiego dla każdego

Łacina, czyli język łaciński, to język indoeuropejski z grupy języków italskich. Jest obecnie językiem urzędowym Watykanu. Jest to także język martwy, więc jego nauka może przysporzyć kłopotów. Brakuje tekstów czy nagrań po łacinie, co tylko utrudnia zadanie jego opanowania. Obecnie w polskich szkołach nie trzeba już uczyć się łaciny, ale jest to wymagane na studiach, np. na italianistyce. W związku z tym wielu studentów zachodzi w głowę, jak pomóc sobie w nauce. Bez wątpienia warto zajrzeć na Fiszkotekę, gdzie znaleźć można wiele zestawów fiszek, np. „Liczebniki łacina”.

Fiszki łacińsko-polskie

Fiszki to nie tylko pomoce dydaktyczne do nauki niemieckiego, angielskiego czy włoskiego. Mogą się okazać równie skuteczne w innych dziecinach, np. w przyswajaniu języka łacińskiego. Zbiór fiszek „Liczebniki łacina” pomoże, jak sama nazwa wskazuje, poznać wszystkie liczebniki. Kiedyś trzeba było przygotowywać fiszki papierowe, nawet samodzielnie je wycinać, teraz nie ma już takiej potrzeby. Fiszkoteka daje gotowe rozwiązania, niezwykle wygodne, a do tego efektywne.

Liczebniki łacina

Chcesz lub potrzebujesz wiedzieć, jak jest pierwszy, drugi, trzeci itd. po łacinie? Nie zaglądaj do podręczników i nie wertuj Internetu! Wszystkie liczebniki znajdziesz na Fiszkotece. Fiszki możesz przeglądać z polskiego na łaciński i na odwrót. Wystarczy kliknąć czerwony przycisk „rozpocznij naukę”. Fiszki można przyswajać po kolei, jak zostały dodane, lub losowo. Można także usuwać niektóre słówka z listy czy zaznaczać ulubione.

コメント:

EwKa ... ! 彼は書きました: 2011-03-31 16:37:31
Dzięki Wielkie !!! DooOstałam 5 !!!

angelek 彼は書きました: 2011-07-26 23:54:23
Jak napisać:
"Druga ja"?
Skoro drugi ja to: "alter ego"?

コメントを投稿するにはログインする必要があります。